Maska z zielonej herbaty. Jak ją przygotować?
Data publikacji 23 kwietnia 2021
Zielona herbata to produkt, który jest obecny niemal w każdej kuchni. Ma on bowiem dobroczynny wpływ na nasz organizm – usuwa toksyny, a schłodzony napar przyjemnie orzeźwia. Zielona herbata ma również zastosowanie w kosmetyce. Maska z zielonej herbaty może mieć zbawienny wpływ na cerę.
Zielona herbata – jak działa na skórę?
Dzięki swoim właściwościom zielona herbata jest wykorzystywana w produkcji wielu kosmetyków. Mogą być to kremy, mgiełki do twarzy, toniki czy maseczki.
Zielona herbata jest bogata w witaminy, m.in. w witaminę C czy PP, garbniki oraz kofeinę. Będzie pobudzała krążenie krwi, a także chroniła przed starzeniem. Sprawdzić może się w przypadku skór z trądzikiem, mieszanych czy przetłuszczających. Ma bowiem działanie ściągające i przeciwzapalne. Rozjaśni cerę i oczyści pory skóry.
Maska z zielonej herbaty
Zieloną herbatę można wykorzystać do samodzielnego przygotowania maski, którą nałożymy na twarz. W zależności od dodatków, z którymi połączymy zieloną herbatę maseczka może być przeznaczona dla różnego rodzaju cer.
Jeżeli chodzi o cerę tłustą, zieloną herbatę warto połączyć np. z glinką białą. Wystarczy kilka łyżek naparu z liści herbaty (wystudzonego) wymieszać z białą glinką i dodać do takiej mikstury kilka kropli soku z cytryny, który dodatkowo rozjaśnia skórę. Białą glinkę można zastąpić mąką ryżową. Całość powinna mieć konsystencję pasty, którą z łatwością da się nałożyć na twarz.
W przypadku skóry suchej sprawdzi się mieszanka naparu zielonej herbaty oraz jogurtu naturalnego czy śmietanki z odrobiną cukru. Można też dodać rozgniecionego banana. Maska z jogurtem przeznaczona jest również do cery wrażliwej.
Maska z zielonej herbaty powinna być zostawiona na twarzy ok. 15 minut. Skóra po takim zabiegu będzie oczyszczona, będzie miała ładny koloryt, a podrażnienia zostaną ukojone.
Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami przygotować maseczki, możemy zdecydować się na gotowe produkty oferowane przez firmy kosmetyczne. Znaleźć w nich można różne składniki korzystnie działające na skórę, m.in. glinki, w tym zieloną lub białą, olej konopny czy olejek z drzewa herbacianego.
Nie tylko twarz
Zielonej herbaty można używać w pielęgnacji nie tylko twarzy, ale również włosów i całego ciała. Można ją dodać do kąpieli, a na zmęczone oczy przyłożyć kompres z naparem. W przypadku włosów sprawdzi się płukanka przygotowana z zielonej herbaty. Z naparu można też przygotować wcierkę do skóry głowy.
Jak widać zielona herbata ma wiele dobroczynnych właściwości, które można wykorzystać w pielęgnacji całego ciała.